„Wystartowała” Legia Akademicka

VI Edycja w kraju, a IV w naszej Akademii – ruszyła kolejna edycja programu Legii Akademickiej. Wystartowaliśmy w „wielkich bólach” – zmiany formalne dotyczące obecnej edycji Legii są bardzo znaczące i na pewne rozstrzygnięcia czekaliśmy do tej pory, a część spraw związana z programem jest nadal tworzona i ustalana na szczeblu Ministerstw.
 
Jednak zgodnie z wytycznymi, w sobotę – 21 stycznia – odbyło się pierwsze spotkanie Legii. Niestety, jest nas na dziś bardzo mało. Zarówno moduł podstawowy – ten będzie realizowany w ramach Ochotniczej Zasadniczej Służby Wojskowej bezpośrednio w jednostkach wojskowych, jak i moduł podoficerski – cześć teoretyczna w naszej uczelni a praktyczna w jednostkach wojskowych – na dziś to zaledwie kilku chętnych studentów.
Założenia programu, jak i nabór prowadził w sobotę przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Elblągu, kpt. Mirosław KRUBA. Omówił z przybyłymi na spotkanie zasady rekrutacji, przebieg programu w tym roku oraz wypełniał ze studentami niezbędne dokumenty. Mimo przeszkód – ruszyliśmy.
Informuję jednocześnie, że do czasu ogłoszenia pełnych zasad realizacji VI Edycji programu Legii Akademickiej, prowadzimy nadal nabór zarówno do modułu podstawowego, jak i modułu podoficerskiego.
 
Wszystkich chętnych prosimy o wysyłanie deklaracji o udziale w programie Legii Akademickiej na adres ztbiuro@wp.pl. Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia natychmiast poinformujemy o kolejnych „krokach” dotyczących udziału i realizacji programu.
 
Jeszcze raz zachęcamy do udziału w programie.
Tekst; ppłk rez. Zbigniew Tuszyński.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »