„Bezpieczeństwo” AMiSNS w „Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego”.

Studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne – grupa B5z, w ramach przedmiotu Zarządzanie Kryzysowe, wzięła udział w wizycie studyjnej w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Studenci zostali zapoznani ze strukturą i zadaniami Miejskiego Centrum. Mieli też okazję zapoznać się z realną sytuacją kryzysową, ponieważ aktualnie niesprzyjające wiatry powodują zagrożenie hydrometeorologiczne dla miasta Elbląga – czyli po prostu „cofkę” z Zalewu do Kanału Elbląskiego. W chwili naszej wizyty w Centrum, do przekroczenia stanu alarmowego brakowało tylko 8 centymetrów. Na podstawie tego zagrożenia mogliśmy się zapoznać z systemem alarmowania i powiadamiania, gotowości służb i ogniw reagowania kryzysowego na terenie naszego miasta. Omówiono także inne sytuacje, które mogą być kryzysowe dla miasta.

            Oczywiście dodatkową atrakcją – jak co roku – jest Centrum Monitoringu Miejskiego, gdzie przedstawiciele Straży Miejskiej pełnią dobowe dyżury, monitorując ulice naszego miasta. Pewne zdziwienie budziło rozlokowanie kamer, szczególnie w pobliżu lokali rozrywkowych w obrębie Starego Miasta. Ale to już temat do innej wizyty studyjnej.

 

Tekst; Zbigniew Tuszyński;

Foto; Artur Kozielec.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »