X Edycji International Film Festival „Prison Movie”

Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych

Zaprasza wszystkie osoby zainteresowane niebanalną sztuką filmową
do wzięcia udziału w przeglądzie filmów o tematyce penitencjarnej
w ramach
X Edycji International Film Festival in Olsztyn

„Prison Movie”

4 marca 2023 r.

Sala 205

International Film Festival in Olsztyn ,,Prison Movie” promuje i popularyzuje sztukę filmową związaną z penitencjarystyką.

Przez 10 lat Festiwalu zgłoszono do przeglądu konkursowego 207 filmów, w tym produkcje zagraniczne z Łotwy, Czech, Słowacji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Węgier, Litwy, Peru, USA, Izraela, Kolumbii, Włoch, Nepalu i Rumunii. Wiele z nich nagrodzono na prestiżowych festiwalach filmowych. Przez ostatnie lata ,,Prison Movie” rozwijał się organizacyjnie i jakościowo – stał się wiodącym wydarzeniem kulturalnym na penitencjarnej mapie Polski. Przyciąga nowych twórców z bogatym dorobkiem reżyserskim oraz inspiruje amatorów, którzy chętnie podejmują się realizacji własnych, ciekawych, osadzonych w realiach więziennictwa pomysłów. Niejednokrotnie poziomem dorównują oni profesjonalnym twórcom.

Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych

Dr Piotr Kulikowski