Profesor Luigi Marano laureatem prestiżowej nagrody Włoscy Paladyni Zdrowia

18 kwietnia 2024 r. w Rzymie w Sali della Protomoteca na Campidoglio odbyła się druga edycja ceremonii wręczenia prestiżowych nagród „Recti Eques – Włoscy Paladyni Zdrowia”. Wydarzenie poświęcone celebrowaniu zaangażowania i innowacji w dziedzinie badań medycznych zgromadziło wielu wybitnych medyków, naukowców oraz przedstawicieli władz.

W wydarzeniu zorganizowanym pod patronatem m.in. Włoskiej Federacji Lekarzy Ogólnych, Ministerstwa Zdrowia Włoch i 17 włoskich uniwersytetów wzięły udział znane postacie – m.in. Włoscy Paladyni Zdrowia, przedstawiciele prasy i burmistrz Rzymu, pan Robert Gualtieri.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania, które wygłosili kolejno prezydent stowarzyszenia kulturalnego Liber, Verdian Dell’Anna, sędzia konstytucyjny i prezydent Komitetu Honorowego, Angelo Buscema oraz wydawca Riccardo Dell’Anna. Przed ceremonią wręczenia nagród odbyła się dyskusja przy okrągłym stole z udziałem przedstawicieli ministerstwa, akademików oraz przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego i sektora trzeciego. Tematem dyskusji była integracja badań, innowacji, edukacji i komunikacji w opiece zdrowotnej w celu optymalizacji profilaktyki, diagnozy, leczenia chorób i ulepszania systemów opieki zdrowotnej.

Badacze uhonorowani tytułem Włoskich Paladynów Zdrowia zostali wybrani na drodze selekcji przeprowadzonej przez Komitet Naukowy i zespół składający się ze sław włoskiej medycyny, akademików (rektorów, dziekanów wydziałów medycznych, kierowników katedr), prezesów towarzystw naukowych, dyrektorów szkół specjalizacji medycznej oraz dyrektorów klinik uniwersyteckich. Według komisji na szczególną uwagę zasłużył prof. Luigi Marano – pełnomocnik rektora ds. rozwoju współpracy międzynarodowej w zakresie nauk medycznych w AMiSNS w Elblągu.

Serdecznie gratulujemy panu profesorowi i cieszymy się, że jego poświęcenie i wkład w badania zyskały uznanie narodowych instytucji i społeczności medyczno-naukowej.