Za nami kolejny egzamin OSCE

Za nami kolejny egzamin OSCE (Objective Structured Clinical Examination) do którego w dniach od 7 do 9 lipca 2023 r. przestępowali studenci pierwszego roku kierunku pielęgniarstwo.

Celem egzaminu była ocena podstawowych pielęgniarskich umiejętności praktycznych, których wykonanie musiało przebiegać zgodnie z obowiązującymi procedurami medycznymi.

Egzamin odbywał się na pięciu wyposażonych w trenażery stacjach, na których studenci wykonywali podstawowe czynności pielęgniarskie takie jak kaniulacja żył, podawanie leków drogą dożylną i domięśniową oraz przygotowanie zestawu kroplowego.

Na wykonanie każdego zadania studenci mieli po 10 minut. Egzaminatorzy oceniali poprawność wykonanych zadań za pomocą check list, co pozwoliło na obiektywną i sprawiedliwą ocenę.

Do egzaminu OSCE podeszło 103 studentów.

Wszystkim studentom serdecznie gratulujemy!

Terminy odbioru dyplomów ukończenia studiów

Szanowni Absolwenci! Przypominamy, że dyplomy ukończenia studiów są do odebrania w Bibliotece AMiSNS 𝗽. 𝟭𝟭𝟬 𝗱𝗼 𝟬𝟯.𝟬𝟴.𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿. (włącznie). 𝟎𝟔.-𝟑𝟏.𝟎𝟖.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. – 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊𝐀 𝐍𝐈𝐄𝐂𝐙𝐘𝐍𝐍𝐀