Konferencja prasowa – podsumowanie roku akademickiego 2022/2023

W dniu 13.07.2023 r. w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk stosowanych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca rok akademicki 2022/2023. Konferencję poprowadziła Pani Rektor dr Magdalena Dubiella-Polakowska, która w krótkich słowach opisała kończący się rok akademicki, zwracając szczególną uwagę na podsumowanie pracy studentów na kierunku lekarskim.

– Kształcenie medyczne na naszej uczelni ma już swoją długoletnią tradycję – zaznaczyła Pani Rektor. – To niemal 20 lat kształcenia. Kierunek lekarski uruchomiliśmy w październiku 2022 roku. Grupa przyjętych studentów pokazała się z bardzo pozytywnej strony. Imponująca jest przede wszystkim aktywność i zaangażowanie osób, które podjęły się tych trudnych studiów. W tym roku akademickim, oprócz kierunku lekarskiego, wykształciliśmy również przedstawicieli pozostałych gałęzi branży medycznej. W grupie niemal 450 absolwentów są pielęgniarki i pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni i fizjoterapeuci.

Z ramienia uczelni w konferencji wzięli również udział Dziekan Wydział Lekarskiego, dr Jacek Perliński oraz prorektor ds. studenckich i kształcenia medycznego, Pani dr Beata Januszko-Giergielewicz, którzy mówili o potrzebach młodego pokolenia oraz o wyzwaniach przyszłych lekarzy. Pani prorektor podkreślała znaczenie zmian pokoleniowych oraz dynamicznie zmieniającego się środowiska i świata wokół nas. Zaznaczyła, że  naturalną reakcją uczelni jest odpowiedź na nowe realia.

Dziekan Wydziału Lekarskiego przyznał, że pierwszy rok nauki na kierunku lekarskim był „polem doświadczalnym”. Zadeklarował, że dla studentów, którzy rozpoczną kształcenie od 1 października, zostaną wprowadzone zmiany i ulepszenia. Główną ideą przyświecającą uczelni jest stały rozwój – wyście naprzeciw oczekiwaniom studentów poprzez stałe poprawianie jakości oraz doskonalenie wszystkich aspektów związanych z kształceniem.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »