„BRAIN HEALTH vs BRAIN CHANGE – demencja i nowe nadzieje” – relacja po spotkaniu

W sobotę 7 kwietnia 2024 r. na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych, przy współudziale Koła Naukowego psychologii „Ryba psuje się od głowy”, odbyły się 8-godzinne warsztaty zatytułowane „Brain health vs brain change. Demencja i nowe nadzieje”, które poprowadziła Pani Marlena Meyer, Prezes Fundacji Dementia Action Alliance.

Celem warsztatów było wyposażenie uczestników w aktualną wiedzę dotyczącą profilaktyki chorób neurodegeneracyjnych przed i po diagnozie, spojrzenie na problem oczami rodzin i opiekunów osób z demencją, psychologów, terapeutów, praktyków i naukowców.

Uczestnicy zapoznali się z pomocami terapeutycznymi stosowanymi w pracy z osobami z różnymi typami demencji. Dyskusję na temat działań ukierunkowanych na wspieranie sprawności psychofizycznej osób z demencją poprzedziła projekcja filmu „Klucze Torby Imiona Słowa” – dokumentu o wyzwaniach i szansach w profilaktyce, diagnostyce i opiece w  demencji, powstałego w koprodukcji Global Brain Health Institute University of California San Francisco z Trinity College w Dublinie, z udziałem ludzi żyjących z demencją, opiekunów, lekarzy, psychologów i artystów.

 

W imieniu prowadzącej, pani Marleny Meyer, prosimy osoby, które uczestniczyły w sobotnich warsztatach i obejrzały film „Klucze Torby Imiona Słowa”, o wypełnienie załączonej ankiety dotyczącej filmu. Dziękujemy: