EGZAMIN DYPLOMOWY NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO I STOPNIA

W dniach 13-24 marca odbył się praktyczny egzamin dyplomowy na studiach I stopnia, na kierunku pielęgniarstwo. Studia pielęgniarskie są specyficznym kierunkiem, na którym wiedza Studentów weryfikowana jest nie tylko z przedmiotów teoretycznych, ale przede wszystkim z przedmiotów praktycznych, gdzie większość godzin wypracowywana jest w oddziałach szpitalnych.

Egzamin dyplomowy składał się z części praktycznej oraz teoretycznej. Część praktyczna odbyła się w dwóch szpitalach: Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu w oddziałach: Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej, II Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Endokrynologicznym, Pododdziałem Diabetologicznym i Pododdziałem Nefrologicznym oraz w Oddziale Pediatrycznym z Pododdziałem Neurologiczno – Rehabilitacyjnym. W Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II egzamin praktyczny przeprowadzono w oddziałach: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Ręki oraz Chorób Wewnętrznych. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 117 Studentów. Kolejnym etapem był egzamin teoretyczny, który odbył się w Uczelni, w dniu 28 marca.

Serdecznie gratulujemy świeżo upieczonym Absolwentom, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje prawa wykonywania zawodu pielęgniarki i pielęgniarza.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »