II Konferencja Kół Nauk i Organizacji Studenckich pod hasłem „Wyzwania współczesnego świata”

Dnia 2 czerwca 2023 przedstawicielki Parlamentu Studentów AMiSNS, pani Elżbieta Biała (Wydział Administracji i Nauk Społecznych) oraz pani Magdalena Lewalska (Wydział Nauk o Zdrowiu), uczestniczyły zdalnie w II Konferencji Kół Nauk i Organizacji Studenckich pod hasłem „Wyzwania współczesnego świata”, Włocławek 2023.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele kół naukowych z ponad dwudziestu uczelni z całej Polski. Nasze studentki wysłuchały wystąpień w sesji Nauk Społecznych i Nauk o Zdrowiu pt. „Współodpowiedzialni za naukę, rozwój i zdrowie.” Prelekcje wygłoszone przez przedstawicieli Kół Naukowych dotyczyły różnych aspektów edukacji, profilaktyki, prawa i opieki zdrowotnej. Podczas konferencji studentki wzięły też udział w dyskusji na temat możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych przez młodych naukowców na prowadzenie działalności badawczej i naukowej.

Uczestnictwo w takim wydarzeniu jest nie tylko ważnym doświadczeniem, ale też inspirującym źródłem wiedzy na temat badań realizowanych przez studentki i studentów różnych kierunków z wielu ośrodków naukowych.

 

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »