Studenci Pedagogiki z zajęciami profilaktycznymi w MOS

W dniu 19 marca 2023 roku pod opieką i na zaproszenie Pani Magdaleny Kuligowskiej studenci kierunku pedagogika – Patryk Ochałek, Przemek Jedliński i Jacek Szulecki -poprowadzili zajęcia profilaktyczne dla 17 podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ,,Pod Żaglami” w Pomorskiej Wsi. Jest to już kolejne spotkanie z młodzieżą, które prowadzą nasi studenci pod okiem Pani mgr Magdaleny Kuligowskiej. Pokazując swoją postawą i zaangażowaniem, że każdy, jeżeli tylko chce, może pomagać młodzieży radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu. 
„Omówiliśmy problemy związane z piciem alkoholu i zażywaniem narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. W formie zabawy każdy z chłopców miał na karteczkach wypisać powody, plusy oraz minusy picia i zażywania środków i substancji psychoaktywnych. Tak przeprowadzone zajęcia obudziły w nich zainteresowanie, aktywność oraz chęć do rozmowy. Gdy spotkanie miało się ku końcowi, podopieczni MOS zaprosili nas na boisko, gdzie rozegraliśmy mecz piłki nożnej. 
Spotkanie uważamy za bardzo udane i bardzo cieszymy się, że chłopakom się podobało”.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »