Akademickie Rozmowy – zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka
W trzeciej już audycji z cyklu „Akademickie Rozmowy” współtworzonej z Truso.tv przedstawiamy pana prof. dr hab. n. med. Karola Połoma, chirurga onkologa oraz specjalistę z udokumentowanym doświadczeniem w branży zarządzania edukacją.
W bieżącym roku akademickim kadrę naukową naszej uczelni zasilił profesor dr hab. n. med. Karol Połom, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dzisiejsza audycja przybliża widzom sylwetkę cenionego chirurga onkologa, który poza licznymi sukcesami na polu zawodowym realizuje swoje ambicje również w szkolnictwie wyższym m.in. pełniąc funkcję prorektora ds. nauki AMISNS w Elblągu.
Z audycji dowiadujemy się, jak przebiegała droga naukowa i zawodowa naszego gościa – laureata licznych nagród, autora kilkuset publikacji naukowych i wystąpień międzynarodowych, ale również pasjonata aktywności fizycznej i prywatnie męża oraz ojca 2,5 letniej córeczki.
Gość dzisiejszego odcinka audycji „Akademickie Rozmowy” opowiada o obowiązkach związanych z pełnieniem funkcji prorektora ds. nauki, którą pełni w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu od października ubiegłego roku.
Pan profesor przedstawia uczelnię jako ciekawą propozycję dydaktyczną z dużym potencjałem naukowym i indywidualnym podejściem do studenta. Zachęca też widzów do rozpoczęcia nauki na uczelni, która kształtując młodych ludzi przygotowuje ich do pracy lekarza.
Profesor dr hab. n. med. Karol Połom to doświadczony i ceniony specjalista i pasjonat. Właśnie dzięki współpracy z takimi osobistościami nasza uczelnia zyskuje większy prestiż, renomę i rozpoznawalność.
Obejrzyj najnowszy odcinek:
Akademickie Rozmowy – odcinek trzeci – prof. dr hab. n. med. Karol Połom
Przeprowadzony wywiad jest idealną okazją do lepszego poznania sylwetki pana profesora, który:
- w 2010 roku, pracując w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, obronił tytuł doktora. Następnie, rezydujący w tej samej placówce w 2014 roku uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej
-
korzystając z europejskiego stypendium im. Marii Skłodowskiej Curie z programu Horyzont 2020 w latach 2015-2018 pracował w Klinice Chirurgii Onkologicznej na Uniwersytecie w Sienie we Włoszech
-
w 2018 roku, po powrocie do Polski, uzyskał habilitację na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym
-
pracując w Klinice Chirurgii Onkologicznej w UCK w Gdańsku w 2019 roku uzyskał specjalizację z chirurgii onkologicznej
-
na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w grudniu 2023 roku uzyskał tytuł profesora
- od listopada 2023 roku pracuje na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Chorób Przewodu Pokarmowego w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu
- był prezydentem Młodych Chirurgów Europejskich i pełni funkcje w wielu organizacjach krajowych i międzynarodowych.
Kolejna odsłona „Akademickich Rozmów” już 7 marca. Zapraszamy do wspólnego oglądania.