Akademickie Rozmowy – zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka

W trzeciej już audycji z cyklu „Akademickie Rozmowy” współtworzonej z Truso.tv przedstawiamy pana prof. dr hab. n. med. Karola Połoma, chirurga onkologa oraz specjalistę z udokumentowanym doświadczeniem w branży zarządzania edukacją.

W bieżącym roku akademickim kadrę naukową naszej uczelni zasilił profesor dr hab. n. med. Karol Połom, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dzisiejsza audycja przybliża widzom sylwetkę cenionego chirurga onkologa, który poza licznymi sukcesami na polu zawodowym realizuje swoje ambicje również w szkolnictwie wyższym m.in. pełniąc funkcję prorektora ds. nauki AMISNS w Elblągu.

Z audycji dowiadujemy się, jak przebiegała droga naukowa i zawodowa naszego gościa – laureata licznych nagród, autora kilkuset publikacji naukowych i wystąpień międzynarodowych, ale również pasjonata aktywności fizycznej i prywatnie męża oraz ojca 2,5 letniej córeczki.

Gość dzisiejszego odcinka audycji „Akademickie Rozmowy” opowiada o obowiązkach związanych z pełnieniem funkcji prorektora ds. nauki, którą pełni w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu od października ubiegłego roku.  

Pan profesor przedstawia uczelnię jako ciekawą propozycję dydaktyczną z dużym potencjałem naukowym i indywidualnym podejściem do studenta. Zachęca też widzów do rozpoczęcia nauki na uczelni, która kształtując młodych ludzi przygotowuje ich do pracy lekarza.

Profesor dr hab. n. med. Karol Połom to doświadczony i ceniony specjalista i pasjonat. Właśnie dzięki współpracy z takimi osobistościami nasza uczelnia zyskuje większy prestiż, renomę i rozpoznawalność.  

 

Obejrzyj najnowszy odcinek:

Akademickie Rozmowy – odcinek trzeci – prof. dr hab. n. med. Karol Połom

 

Przeprowadzony wywiad jest idealną okazją do lepszego poznania sylwetki pana profesora, który:

  • w 2010 roku, pracując w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, obronił tytuł doktora. Następnie, rezydujący w tej samej placówce w 2014 roku uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej
  • korzystając z europejskiego stypendium im. Marii Skłodowskiej Curie z programu Horyzont 2020 w latach 2015-2018 pracował w Klinice Chirurgii Onkologicznej na Uniwersytecie w Sienie we Włoszech

  • w 2018 roku, po powrocie do Polski, uzyskał habilitację na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

  • pracując w Klinice Chirurgii Onkologicznej w UCK w Gdańsku w 2019 roku uzyskał specjalizację z chirurgii onkologicznej

  • na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w grudniu 2023 roku uzyskał tytuł profesora 

  • od listopada 2023 roku pracuje na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Chorób Przewodu Pokarmowego w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu
  • był prezydentem Młodych Chirurgów Europejskich i pełni funkcje w wielu organizacjach krajowych i międzynarodowych.

 

Kolejna odsłona „Akademickich Rozmów” już 7 marca. Zapraszamy do wspólnego oglądania.