PSYCHOLOGIA

Psychologia studia zaoczne - Zdobądź kwalifikacje w dziedzinie psychologii

Studia psychologiczne corocznie plasują się w czołówce najchętniej wybieranych kierunków. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to ścieżka rozwoju, która daje szerokie perspektywy zawodowe. Psychologia jest przede wszystkim bardzo ciekawą dziedziną nauki, która pozwala zgłębić tajniki ludzkiego umysłu i poznać lepiej zarówno siebie, jak i mechanizmy społeczne. Czy psychologia zaoczna jest dobrym wyborem? Jeśli interesuje Cię złożoność ludzkiego umysłu, relacje międzyludzkie oraz zaburzenia psychiczne, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Psychologia – studia zaoczne na Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

Kierunek psychologia jest obecny w naszej ofercie edukacyjnej od roku akademickiego 2019/2020. Zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym (zaocznym). Decydując się na podjęcie studiów z psychologii, musisz wiedzieć, że jest to tzw. kierunek jednolity. Oznacza to, że trwa 5 lat. Absolwenci psychologii uzyskują od razu tytuł magistra, z pominięciem licencjata.

Studiowanie psychologii na Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych, to znakomita decyzja. Nasza oferta edukacyjna przygotowuje do podjęcia w przyszłości zawodu psychologa w różnych instytucjach. Co ważne, kierunek psychologia na naszej uczelni, ma charakter praktyczny, co oznacza, że znaczna liczba godzin zajęciowych ma formę ćwiczeń pozwalających zdobyć umiejętności pracy z osobą dorosłą i młodzieżą i przygotować studenta do pracy jako psycholog.

Studia psychologii na AMiSNS – co nas wyróżnia?

Psychologia na AMiSNS to szansa na zdobycie umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej. To, co wyróżnia studia na AMiSNS to organizacja spotkań z psychologiami-praktykami co najmniej dwa razy w roku. Nie ma lepszego sposobu przekazywania wiedzy niż kontakt z osobami, dla których psychologia jest codziennością, pasją i ścieżką zawodową od wielu lat. Nasi studenci podejmują ponadto wiele działań na rzecz społeczności lokalnej. W ten sposób mogą rozwijać swoje zdolności interpersonalne od pierwszych dni nauki oraz próbować swoich sił w psychologii.

Jeśli chcesz pracować jako psycholog, studia na naszej uczelni pozwolą Ci nabyć niezbędne umiejętności dotyczące prowadzenia metodologii badań oraz diagnozowania pacjentów. Dysponujemy szeroką bazą narzędzi diagnostycznych. Wszelkiego rodzaju kwestionariusze (testy) psychologiczne są dostępne w Pracowni Metod Diagnostycznych.

Koło Naukowe

Nasi studenci mają możliwość uczestniczenia nie tylko w inspirujących zajęciach, lecz także poszerzania swoich horyzontów poza nimi. Jeśli wybierzesz studia psychologii, będziesz mógł zapisać się do Koła naukowego studentów psychologii „Ryba psuje się od Głowy”. Koło Naukowe zajmuje się organizacją spotkań i konferencji naukowych. Przygotowuje i promuje akcje związane ze zdrowiem psychicznym. Poszerza wiedzę z dziedziny metodologii prowadzenia badań oraz współpracuje z innymi organizacjami studenckimi na AMiSNS i poza naszą uczelnią.

Studia psychologiczne – dlaczego warto je podjąć?

Dlaczego warto podjąć studia na kierunku psychologia Psychologia jest bardzo szeroką i elastyczną dziedziną nauki. Znajduje zastosowanie niemal wszędzie: w sporcie, sądownictwie, wojsku, biznesie, szpitalach czy muzyce. To nauka, zajmująca się badaniem zachowania człowieka i poznawaniem mechanizmów, które kierują psychiką. Dlatego tam, gdzie człowiek, tam i psychologia. Pomimo dużego zainteresowania studiami psychologicznymi, rynek pracy wciąż chętnie przyjmuje nowych absolwentów tego kierunku. Coraz więcej firm, szkół czy instytucji potrzebuje psychologów w swoich szeregach.

Wiedza zdobyta podczas studiów psychologii przydaje się nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym. Sam czas studiów jest fantastyczną przygodą społeczną, podczas której możesz zetknąć się z różnymi ludźmi. Zgłębianie zakamarków ludzkiego umysłu, badanie zjawisk psychicznych czy uczenie się o nurtach psychologicznych, pozwoli Ci odkryć siebie na nowo i wykorzystać zdobytą wiedzę również na płaszczyźnie prywatnej.

Studia - psychologia na AMiSNS – jakie zajęcia oferujemy?

Program studiów psychologii obejmuje przedmioty kształcenia ogólnego oraz kierunkowego. Do pierwszej puli zajęć zaliczyć można m.in.:

 • historię myśli psychologicznej;
 • metody statystyczne w naukach społecznych;
 • etyka zawodu psychologa;
 • elementy treningu interpersonalnego;
 • psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia;
 • psychologia różnic indywidualnych;
 • emocje i motywacja;
 • procesy poznawcze.

Czwarty rok studiów to czas ważnych wyborów. Studenci muszą podjąć decyzję, w jakim kierunku chcą poprowadzić swoją karierę. Proponujemy następujące moduły specjalistyczne:

 • psychologia kliniczna;
 • psychologia uzależnień i promocja zdrowia;
 • psychologia edukacji i wychowania;
 • psychologia organizacji i biznesu.

Jakie ścieżki kariery czekają na absolwentów studiów psychologicznych?

Absolwent psychologii może pracować w różnorodnych placówkach, instytucjach i ośrodkach. Psychologowie są potrzebni m.in. w szkołach, korporacjach, służbie zdrowia, policji, wojsku czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Absolwent psychologii może również zostać psychoterapeutą po ukończeniu szkoły psychoterapii w wybranym przez siebie nurcie (np. poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym, gestalt, systemowym czy integracyjnym).

FAQ

Ile trwają studia psychologiczne?

Psychologia to studia jednolite, które trwają 5 lat. Absolwent psychologii uzyskuje tytuł magistra.

W jakich zawodach mogą pracować absolwenci psychologii?

Absolwenci psychologii mogą pracować w szkołach, korporacjach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, więzieniach, sądach czy szpitalach. Psychologia jest bardzo szeroką dziedziną. Psychologowie są potrzebni w coraz większej liczbie przedsiębiorstw i instytucji.