Egzamin dyplomowy na kierunku ratownictwo medyczne

W dniach 20-21 czerwca 2024 roku odbył się egzamin dyplomowy na kierunku ratownictwo medyczne. Do finałowej oceny przystąpiło 14 osób.

Pierwszy dzień egzaminu był poświęcony części praktycznej. Studenci mieli za zadanie przeprowadzić badanie ogólne i urazowe pacjenta, zdiagnozować stan zagrażający życiu lub zdrowiu i zastosować odpowiednie procedury medyczne. Egzamin praktyczny był prawdziwym testem umiejętności przyszłych ratowników medycznych, wymagającym natychmiastowego podejmowania decyzji i działania w sytuacjach krytycznych.

Drugi dzień skupił się na części teoretycznej. Przyszli ratownicy medyczni rozwiązywali test składający się z 100 pytań, które miały na celu zweryfikowanie ich wiedzy z zakresu medycyny ratunkowej. Test ten był kompleksowym sprawdzianem teoretycznej podstawy niezbędnej w codziennej pracy ratownika.

Wszyscy uczestnicy z powodzeniem zaliczyli egzamin końcowy, dzięki czemu uzyskali kwalifikacje pełnoprawnych ratowników medycznych. To ważny krok w ich karierze zawodowej, który otwiera przed nimi nowe możliwości w dziedzinie ratownictwa medycznego.

Kierunki medyczne – #rekrutacjatrwa!

Przypominamy – trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 r.  Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS czeka na Twoje pytania:451 177 566512 542 967512 543 321  e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl poniedziałek –

Czytaj więcej »