„Nasze pielęgniarki i położne – nasza przyszłość” – konferencja połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Krajowego Dnia Położnej.

W dniu 25/05/2023 w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych odbyła się konferencja „Nasze pielęgniarki i położne – nasza przyszłość”. Konferencja była adresowana do wszystkich pielęgniarek i położnych, którym na sercu leży dobro pacjentów oraz poprawa jakości swojej pracy. Celem spotkania było m.in. wysłuchanie wystąpień z udziałem specjalistów z obszarów medycyny, psychologii, socjologii. Tematyka wystąpień dotyczyła zagadnień nurtujących środowisko pielęgniarek i położnych oraz dylematów, z którymi stykają się w codziennej pracy, takich jak stres czy wypalenie zawodowe. W charakterze prelegentów wystąpili m.in. dr hab. Jolanta Łodzińska, profesor UKSW w Warszawie, wykładowcy naszej Akademii oraz specjaliści w dziedzinie opieki długoterminowej.

Wczorajszą konferencję uświetniły obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Krajowego Dnia Położnej. Pielęgniarki i położne pracujące na terenie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu otrzymały liczne wyróżnienia i nagrody. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Wszystkim paniom życzymy dalszych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania