Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej już w AMiSNS

Zapraszamy do nowo otwartego Oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w Elblągu, który mieści się w budynku Akademii, w pokoju 303.
 
Oddział w Elblągu gromadzi wydawnictwa medyczne i jej pokrewne. Najważniejszym celem biblioteki jest zaspokojenie potrzeb wszystkich zainteresowanych problematyką medyczną i naukami pokrewnymi w zakresie usług bibliotecznych i informacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników jednostek organizacyjnych ochrony zdrowia, środowiska pracowników naukowych i dydaktycznych oraz oczywiście osób studiujących nauki medyczne i pokrewne.
 
Działalność biblioteki opiera się nie tylko na wypożyczaniu książek z dostępnych na miejscu zasobów czy na zasadach wypożyczalni międzybibliotecznej, ale przede wszystkim na wspomaganiu czytelnika na miejscu w czytelni i poprzez tworzenie komputerowych zestawień tematycznych z literatury na wskazany przez niego temat. W tym celu Oddział korzysta z wielu baz, zarówno własnych, takich jak PBL, jak i pełnotekstowych baz czasopiśmienniczych, zarówno polskich jak i zagranicznych, jak np.: Elselvier, Oxford Journals, Medline Complete, Springer, Proquest, czy Science. Posiada również dostęp do baz bibliograficznych takich jak Medline czy PubMed. Co ważne, pracownicy naukowi i dydaktyczni mają możliwość potwierdzenia w Oddziale udziału w publikacjach naukowych.
 
Dla nas liczy się przede wszystkim nasz czytelnik. Robimy wszystko, aby wspomóc go w jego dążeniu do wiedzy, rozwoju i samorealizacji. Każdy zainteresowany literaturą z zakresu medycyny i nauk pokrewnych znajdzie u nas coś dla siebie – zapewnia pani mgr Magdalena Pelowska, kierownik biblioteki.
 
Godziny otwarcia biblioteki:
pon., śr., pt., – 9.00 – 15.00
wt., czw., – 8.30 – 15.30
 
Docelowo biblioteka ma być otwarta również w dwie soboty w miesiącu.
 
Po więcej informacji na temat biblioteki zapraszamy na stronę  https://www.gbl.waw.pl/p/elblag  oraz bezpośrednio do Oddziału.