Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej już w AMiSNS

Zapraszamy do nowo otwartego Oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w Elblągu, który mieści się w budynku Akademii, w pokoju 303.
 
Oddział w Elblągu gromadzi wydawnictwa medyczne i jej pokrewne. Najważniejszym celem biblioteki jest zaspokojenie potrzeb wszystkich zainteresowanych problematyką medyczną i naukami pokrewnymi w zakresie usług bibliotecznych i informacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników jednostek organizacyjnych ochrony zdrowia, środowiska pracowników naukowych i dydaktycznych oraz oczywiście osób studiujących nauki medyczne i pokrewne.
 
Działalność biblioteki opiera się nie tylko na wypożyczaniu książek z dostępnych na miejscu zasobów czy na zasadach wypożyczalni międzybibliotecznej, ale przede wszystkim na wspomaganiu czytelnika na miejscu w czytelni i poprzez tworzenie komputerowych zestawień tematycznych z literatury na wskazany przez niego temat. W tym celu Oddział korzysta z wielu baz, zarówno własnych, takich jak PBL, jak i pełnotekstowych baz czasopiśmienniczych, zarówno polskich jak i zagranicznych, jak np.: Elselvier, Oxford Journals, Medline Complete, Springer, Proquest, czy Science. Posiada również dostęp do baz bibliograficznych takich jak Medline czy PubMed. Co ważne, pracownicy naukowi i dydaktyczni mają możliwość potwierdzenia w Oddziale udziału w publikacjach naukowych.
 
Dla nas liczy się przede wszystkim nasz czytelnik. Robimy wszystko, aby wspomóc go w jego dążeniu do wiedzy, rozwoju i samorealizacji. Każdy zainteresowany literaturą z zakresu medycyny i nauk pokrewnych znajdzie u nas coś dla siebie – zapewnia pani mgr Magdalena Pelowska, kierownik biblioteki.
 
Godziny otwarcia biblioteki:
pon., śr., pt., – 9.00 – 15.00
wt., czw., – 8.30 – 15.30
 
Docelowo biblioteka ma być otwarta również w dwie soboty w miesiącu.
 
Po więcej informacji na temat biblioteki zapraszamy na stronę  https://www.gbl.waw.pl/p/elblag  oraz bezpośrednio do Oddziału.
 

Zapraszamy na spotkanie IFMSA-Poland

Zapraszamy wszystkich członków IFMSA-Poland oraz studentów zainteresowanych działaniem w elbląskim oddziale kandydackim IFMSA-Poland na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 8:45 w sali

Czytaj więcej »

Zbiórka słodyczy dla FABRYKI DOBRA

Drodzy Studenci! Za nami zbiórka słodyczy dla podopiecznych stowarzyszenia Fabryka Dobra. Inicjatorem akcji byli członkowie Koła Naukowego Elbląskich Pedagogów oraz studenci kierunku pedagogika pod opieką

Czytaj więcej »

Delegacja z Chin w AMiSNS

Wczoraj, 6 grudnia, na naszej uczelni gościła delegacja z Chin. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy naukowej oraz edukacyjnej, jak również ustalono harmonogram pracy i kierunek

Czytaj więcej »