Pokaz filmów o tematyce więziennej

W imieniu Dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, pana dr Piotra Kulikowskiego, zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane niebanalną sztuką filmową do wzięcia udziału w przeglądzie filmów o tematyce penitencjarnej. Projekcji filmów będzie towarzyszyła wystawa tematyczna dzieł i wytworów wykonanych przez osoby osadzone.

Wydarzenie odbędzie się w ramach XI Edycji International Film Festival in Olsztyn „Prison Movie” organizowanego przez Służbę Więzienną. Wszystkie informacje dotyczące festiwalu zostały udostępnone przez organizatora na stronie prisonmovie.pl .

Zapraszamy 14/10/2023 (sobota) na godzinę 10:00 do auli 314.

Gościem specjalnym pokazu będzie Thomas Morgan – nagradzany na całym świecie reżyser  i producent filmowy, którego filmy zostały wykorzystane do stworzenia trwałych ruchów  z konkretnym wezwaniem do działania. Jego filmy były wybierane przez krytyków LA Times  i NY Times, a on sam zdobył ponad 50 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. Dzięki swoim filmom zbudował pierwszy sierociniec o międzynarodowym standardzie w Nepalu, dwa schroniska dla uchodźców w USA, szkołę w obozie dla uchodźców w Libanie i zapewnił letnie obozy dla zagrożonej młodzieży. Dwukrotnie występował przed Kongresem Stanów Zjednoczonych, aby mówić o kwestii bezdomności, wygłosił dwa TED Talks i otrzymał tytuł doktora honoris causa, kiedy wygłosił przemówienie inauguracyjne na swojej alma mater Central Michigan University.