Przepustka do przyszłości: podsumowanie Dnia Otwartego AMiSNS

1 czerwca 2024 r. już po raz 23 Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych uruchomi rekrutację na studia na przyszły rok akademicki. Z tego względu wczoraj (20 marca) odbyły się Dni Otwarte w trakcie których uczniowie szkół średnich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni oraz poznać specyfikę poszczególnych kierunków studiów.

O godzinie 10:00 drzwi Akademii stanęły otworem dla uczniów szkół średnich z Elbląga i okolic. Przybyłych przywitali studenci różnych kierunków, którzy w tym dniu pełnili rolę przewodników w trakcie wyprawy po Akademii. Dzięki takiej formie zaproszeni uczniowie mieli szansę poznać z pierwszej ręki opinię studentów i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wyprawa po uczelni rozpoczęła się w głównym holu Akademii, gdzie uczniowie otrzymali drobne upominki.

Na początku zwiedzający mieli szansę zapoznać się z ofertą, bronią, eksponatami oraz sprzętem, którym dysponowały zaproszone na uczelnię służby mundurowe. Obecność przedstawicieli takich jednostek jak Obrona Terytorialna, Służba Więzienna, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Służba Celno-Skarbowa i Wojskowego Centrum Rekrutacji nie była przypadkowa. Uczelnia szczyci się wieloletnią i produktywną współpracą z powyższymi służbami, co pozwala naszym studentom poznawać przyszłe środowisko zawodowego wprost od wieloletnich praktyków.

Podczas Dni Otwartych uczniowie mieli szansę spotkać się ze studentami, wykładowcami i pracownikami poszczególnych wydziałów: Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Lekarskiego. W trakcie tych  spotkań zostały zaprezentowane poszczególne kierunki studiów, przybliżono specyfikę kierunków studiów, a także korzyści i możliwości jakie daje ich ukończenie. W trakcie rozmów z uczniami pojawiły się między innymi informacje na temat praktycznego wymiaru studiów, szerokiej oferty stypendialnej, a także możliwości skorzystania z udziału w programie Erasmus + czy organizowanego już po raz 5 programu szkolenia wojskowego w ramach „Legii Akademickiej”. Studentki z Parlamentu Studentów przybliżyły zgromadzonym prowadzone działania i akcje oraz zachęciły przybyłych do aktywnego udziału w życiu uczelni. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z wykorzystania walizki detektywistycznej, które na co dzień odbywają się na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Odwiedzili również panią Magdalenę Pelowską, kierownika Oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej.

Kolejnym punktem na mapie Akademii była sala fokusowa z lustrem fenickim (zwanym popularnie weneckim). Na tym etapie zwiedzania uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką sali oraz jej praktycznym zastosowaniem podczas zajęć z przyszłymi psychologami i studentami kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Na tym samym piętrze na uczniów czekała również ekspozycja iluzji wzrokowych. Oglądający mogli zobaczyć, jak łatwo jest dać się zwieść opierając się tylko na pierwszym wrażeniu.

Bardzo ważnym punktem w poznawaniu Akademii było zapoznanie się z funkcjonującym od 2019 roku Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. To właśnie tutaj przybyła na Dni Otwarte młodzież mogła zapoznać się z częścią Akademii, w której wiedzę, umiejętności i kompetencje zdobywają przyszli lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, położne i ratownicy medyczni. Studenci kierunku lekarskiego zainteresowali przybyłych pomiarem wydolności organizmu i nowoczesną salą mikroskopową.   Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z osłuchiwania poprowadzone przy użyciu tradycyjnych stetoskopów oraz najnowszych stetoskopów elektronicznych. Chętnych nie brakowało również w salach, w których studenci udzielali porad dietetycznych, przeprowadzali badania krwi oraz badania USG. Pan doktor Maciej Rychlicki zapoznał uczniów z wyposażeniem i możliwościami pracowni anatomicznej oraz stołu sekcyjnego w technologii 3D. Pan dr Robert Dargiewicz badał czas reakcji chętnych uczniów opisując przy tym ich wyniki i wręczając wydruki.

Z pewnością w pamięci gości Akademii na długo pozostanie pokaz symulacji medycznej w wykonaniu studentów pielęgniarstwa, który odbywał się pod czujnym okiem wykładowcy, pani mgr Bożeny Gajewskiej. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają standardowe zajęcia na których wykorzystuje się fantomy dostępne w sali wysokiej wierności. Realność odgrywanej scenki pozwoliła zebranym poczuć się jak podczas faktycznych działań kadry medycznej. Praktyczny wymiar studiów można było zaobserwować również podczas prezentacji sprzętu i akcji ratunkowej przeprowadzonej przez studentów ratownictwa medycznego pod okiem wykładowcy, pana mgr Adama Kusińskiego. Studenci zaprosili również uczniów do uczestnictwa w czynnościach resuscytacyjnych.

Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim wspaniałym uczniom oraz ich opiekunom, którzy obdarowali nas mnóstwem pozytywnej energii. Dziękujemy również naszym partnerom, którzy uświetnili swoją obecnością to wydarzenie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Dni Otwartych Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. W szczególności kierujemy nasze podziękowania do naszych studentów – bez ich zaangażowania i inicjatywy Dni Otwarte nie byłyby tak wartościowe i interesujące.

Ostatnie dni rekrutacji – zapisz się już dziś!

Czas płynie nieubłaganie. Nie czekaj na ostatnią chwilę – zarejestruj się już dziś! 𝗗𝗼 𝟴 𝗺𝗮𝗷𝗮 𝘁𝗿𝘄𝗮 𝗿𝗲𝗸𝗿𝘂𝘁𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗻𝗮 𝗱𝘄𝗮 𝗸𝗶𝗲𝗿𝘂𝗻𝗸𝗶 bezpłatnych 𝘀𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼́𝘄 podyplomowych: – Skuteczne wdrażanie innowacji w podmiotach leczniczych