Wizyta studyjna studentów III roku psychologii w Pracowni Psychologii Pracy

12 stycznia 2024 r. studenci III roku kierunku psychologia pod opieką wykładowcy, pani dr Magdaleny Glinieckiej-Rękawik, uczestniczyli w wizycie studyjnej w Pracowni Psychologii Pracy, która mieści się na Al. Tysiąclecia 5 w Elblągu.

W pracowni prowadzone są badania psychologiczne kierowców transportu i medycyny pracy, badania do pozwolenia na broń, a także świadczona jest bezpośrednia pomoc psychologiczna.

Studenci odwiedzający pracownię zyskali wgląd w specyficzne środowisko pracy, do którego na co dzień nie mają dostępu. Mogli obejrzeć sale do badań, w tym ciemnię – unikatowe miejsce, w którym odbywa się część diagnozy funkcji percepcyjnych. Studenci mogli też samodzielnie sprawdzić działanie specjalistycznych aparatów do badań używanych w pracowni.

Prowadząca spotkanie, Kierownik Pracowni, pani mgr Ewa Kulpa-Dudzik, przybliżyła grupie procedury i przepisy dotyczące badań i opiniowania kierowców zawodowych, osób występujących o pozwolenie na broń, a także kierowanych na badania psychologiczne przez lekarza medycyny pracy.

Pani Kulpa-Dudzik zwróciła uwagę na szerokie kompetencje zawodowe i osobiste niezbędne na stanowisku psychologa pracy. Bardzo cenna była możliwość zadawania szczegółowych pytań: studenci zainteresowani byli problemami związanymi z wydawaniem opinii w sprawie zezwolenia na kierowanie pojazdami, szczególnie u osób, które utraciły uprawnienia zawodowe z powodu przekroczenia przepisów lub z powodu uzależnień. Wizytujących interesował sposób nawiązywania kontaktu z osobą badaną, przeprowadzania rozmowy i informowania o wynikach badań.

Wizyta w pracowni była ważnym doświadczeniem, wzbogacającym wiedzę studentów na temat zawodu psychologa w specjalności psychologia pracy. Pragniemy serdecznie podziękować pani mgr Ewie Kulpa-Dudzik, która zaoferowała nam możliwość zapoznania się z warsztatem pracy psychologa, stosowanymi narzędziami diagnostycznymi, a przede wszystkim w interesujący sposób podzieliła się z nami swoim bogatym doświadczeniem zawodowym.

Terminy odbioru dyplomów ukończenia studiów

Szanowni Absolwenci! Przypominamy, że dyplomy ukończenia studiów są do odebrania w Bibliotece AMiSNS 𝗽. 𝟭𝟭𝟬 𝗱𝗼 𝟬𝟯.𝟬𝟴.𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿. (włącznie). 𝟎𝟔.-𝟑𝟏.𝟎𝟖.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. – 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊𝐀 𝐍𝐈𝐄𝐂𝐙𝐘𝐍𝐍𝐀