Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych miejscem niecodziennych wydarzeń kulturalnych

W sobotę 14 października 2023 r. mury Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych stały się miejscem niecodziennych wydarzeń kulturalnych. Dzięki współpracy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Olsztynie na uczelni zorganizowano projekcję filmów o tematyce więziennej. Wydarzenie to  odbyło się w ramach XI edycji festiwalu International Film Festival in Olsztyn „Prison Movie” organizowanego przez Służbę Więzienną. Otwarto również wystawę „Dwoistość penitencjarnej rzeczywistości – dzieła i wytwory osób pozbawionych wolności” zorganizowaną przez Koło Naukowe Elbląskich Pedagogów przy współpracy z Zakładem Karnym w Iławie oraz Aresztem Śledczym w Elblągu. Wystawa została objęta Patronatem Honorowym Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie, płk Wojciecha Szczudło.

Wystawa jest efektem współpracy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych z wyżej wymienionymi jednostkami penitencjarnymi i dotyczy więziennych wytworów, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych w swoim przekazie i znaczeniu. Ekspozycja zawiera wykonane przez skazanych obrazy, rzeźby oraz szereg innych bardzo wyjątkowych prac plastycznych, które powstały w trakcie zajęć kulturalno-oświatowych.

Poza autorskimi pracami plastycznymi zebrani na otwarciu wystawy studenci mogli również obejrzeć nielegalne przedmioty skonfiskowane osadzonym takie jak własnoręcznie wykonane maszynki do tatuażu, ostre narzędzia służące do uszkodzeń ciała i samookaleczeń, własnoręcznie skonstruowane urządzenia grzewcze, przedmioty służące do ćwiczeń oraz inne stanowiące efekt nielegalnej działalności. W otwarciu wystawy wzięli udział mjr Magdalena Socha, Rzecznik prasowy OISW w Olsztynie, mjr Amadeusz Socha, Rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Iławie oraz Artystka plastyczka, Pani Joanna Sieszputowska, która na co dzień współpracuje z osadzonymi w ramach różnych inicjatyw artystycznych.

Zebrani na wystawie mieli możliwość dowiedzieć się co zainspirowało twórców poszczególnych prac oraz poznać ich motywy. Mogli również poznać specyfikę, charakter i sposób wykorzystywania poszczególnych nielegalnych przedmiotów, które znalazły się na ekspozycji.  

Korzystając okazji składamy podziękowania Panu Dyrektorowi Zakładu Karnego w Iławie, mjr Gawłowi Gałdzińskiemu oraz Dyrektorowi Aresztu Śledczego w Elblągu, por. Robertowi Wiśniowskiemu.

 

Wystawę można oglądać do 27 października 2023 r. w holu głównym Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. Zapraszamy!

Zapraszamy na spotkanie IFMSA-Poland

Zapraszamy wszystkich członków IFMSA-Poland oraz studentów zainteresowanych działaniem w elbląskim oddziale kandydackim IFMSA-Poland na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 8:45 w sali

Czytaj więcej »

Zbiórka słodyczy dla FABRYKI DOBRA

Drodzy Studenci! Za nami zbiórka słodyczy dla podopiecznych stowarzyszenia Fabryka Dobra. Inicjatorem akcji byli członkowie Koła Naukowego Elbląskich Pedagogów oraz studenci kierunku pedagogika pod opieką

Czytaj więcej »

Delegacja z Chin w AMiSNS

Wczoraj, 6 grudnia, na naszej uczelni gościła delegacja z Chin. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy naukowej oraz edukacyjnej, jak również ustalono harmonogram pracy i kierunek

Czytaj więcej »