Wizyta gości z miasta Tarnopol, Ukraina w ramach współpracy międzynarodowej

W dniu 10.05.2023 r. w ramach współpracy międzynarodowej mury naszej Akademii odwiedziła delegacja wykładowców z Narodowego Uniwersytetu Medycznego imienia I. Ja. Horbaczewskiego w Tarnopolu (Ukraina) Pani dr Oksana Bahrii-Zaiats i Pani dr Oleksandra Halytska-Kharkalis.

Nasi szanowni goście wzięli udział w spotkaniu z władzami i pracownikami uczelni – Panią Kanclerz mgr Żanetą Jakimowską, Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego i Współpracy Międzynarodowej Panią dr Igą Lipską, Specjalistą ds. Współpracy Międzynarodowej i Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+ Panią mgr Olgą Revą. Wizyta naszych gości była też okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem uczelni i zwiedzenia naszej Akademii, w tym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

Studenci wydziału lekarskiego AMiSNS mieli okazję uczestniczyć w wykładach zaproszonych gości. Pierwszy z wykładów, dotyczący anatomii poprowadziła Pani dr Oksana Bahrii-Zaiats, natomiast drugi z biofizyki Pani dr Oleksandra Halytska-Kharkalis. Wykłady Pani dr Oksany Bahrii-Zaiats i Pani dr Oleksandry Halytskiej-Kharkalis poprzedzone zostały krótkim kolokwium praktycznym, dzięki któremu nasi goście mogli sprawdzić jak studenci wykazują się swoją wiedzą i umiejętnościami przy wykorzystaniu modeli anatomicznych oraz poznać metody przeprowadzania egzaminów praktycznych w naszej Akademii.

Dzień wcześniej Pani dr Oksana Bahrii-Zaiats i Pani dr Oleksandra Halytska-Kharkalis wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Elblągu odbyły spotkanie na którym mogły dowiedzieć się więcej na temat regionu, a następnie zwiedziły nasze miasto. Ostatniego dnia wizyty (11.05.2023 r.) w Polsce Panie poznały Gdańsk i tamtejsze zabytki.

Dziękujemy bardzo naszym szanownym gościom za zaszczycenie naszej uczelni swoją obecnością, jak również za przekazanie naszym studentom fachowej wiedzy.

Dyżur Psychologa

Informujemy o dyżurze psychologa – 19.04.2024 r., piątek, godz. 15:00-16:00. Gabinet B12. Kontakt do Pani mgr Joanny Gawlickiej: jgawlicka@amisns.edu.pl

Czytaj więcej »