Wizyta gości z miasta Tarnopol, Ukraina w ramach współpracy międzynarodowej

W dniu 10.05.2023 r. w ramach współpracy międzynarodowej mury naszej Akademii odwiedziła delegacja wykładowców z Narodowego Uniwersytetu Medycznego imienia I. Ja. Horbaczewskiego w Tarnopolu (Ukraina) Pani dr Oksana Bahrii-Zaiats i Pani dr Oleksandra Halytska-Kharkalis.

Nasi szanowni goście wzięli udział w spotkaniu z władzami i pracownikami uczelni – Panią Kanclerz mgr Żanetą Jakimowską, Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego i Współpracy Międzynarodowej Panią dr Igą Lipską, Specjalistą ds. Współpracy Międzynarodowej i Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+ Panią mgr Olgą Revą. Wizyta naszych gości była też okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem uczelni i zwiedzenia naszej Akademii, w tym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

Studenci wydziału lekarskiego AMiSNS mieli okazję uczestniczyć w wykładach zaproszonych gości. Pierwszy z wykładów, dotyczący anatomii poprowadziła Pani dr Oksana Bahrii-Zaiats, natomiast drugi z biofizyki Pani dr Oleksandra Halytska-Kharkalis. Wykłady Pani dr Oksany Bahrii-Zaiats i Pani dr Oleksandry Halytskiej-Kharkalis poprzedzone zostały krótkim kolokwium praktycznym, dzięki któremu nasi goście mogli sprawdzić jak studenci wykazują się swoją wiedzą i umiejętnościami przy wykorzystaniu modeli anatomicznych oraz poznać metody przeprowadzania egzaminów praktycznych w naszej Akademii.

Dzień wcześniej Pani dr Oksana Bahrii-Zaiats i Pani dr Oleksandra Halytska-Kharkalis wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Elblągu odbyły spotkanie na którym mogły dowiedzieć się więcej na temat regionu, a następnie zwiedziły nasze miasto. Ostatniego dnia wizyty (11.05.2023 r.) w Polsce Panie poznały Gdańsk i tamtejsze zabytki.

Dziękujemy bardzo naszym szanownym gościom za zaszczycenie naszej uczelni swoją obecnością, jak również za przekazanie naszym studentom fachowej wiedzy.

Terminy odbioru dyplomów ukończenia studiów

Szanowni Absolwenci! Przypominamy, że dyplomy ukończenia studiów są do odebrania w Bibliotece AMiSNS 𝗽. 𝟭𝟭𝟬 𝗱𝗼 𝟬𝟯.𝟬𝟴.𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿. (włącznie). 𝟎𝟔.-𝟑𝟏.𝟎𝟖.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. – 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊𝐀 𝐍𝐈𝐄𝐂𝐙𝐘𝐍𝐍𝐀